Intro About CWG History Design 2015 Categories Catalog Manufacturers FAQ
CZ EN DE

We apologize, this page has not yet been translated into English. But I believe that it will be done soon...
For now, you can go to page Intro or Design 2015.

Odpovědi na často kladené dotazy

Zde budeme uvádět informace, na které se nás často ptáte a které se nedají zařadit na jiné místo tohoto webu. Pokud vám něco kolem CWG není jasné, napište nám na e-mail uvedený na konci této stránky. Rádi vám odpovíme.


Jaký je váš názor na barevná CWG? (10/2019)

Tuhle otázku jsem dostal někdy před rokem, ale nevěděl jsem, o co jde, tak jsme to nějak zamluvili, a já jsem časem zapomněl. Brutální připomenutí ale nastalo minulý měsíc, když jsem tu věc našel v keši. Tady je reakce nutná...
     Předně - není to CWG, jehož parametry jsou jasně dány, včetně technologie výroby. Snaha o přírodní charakter sigitemu tady jde do háje, stejně jako možnost zařazení do série CWG. Nehledě na to, že v takovém případě je vzor CWG použit bez souhlasu autorů. Je zjevné, že dotyčnému výrobci, či výrobcům, je to jedno, ale napsáno to být musí, aby bylo jasné, že od těchto koleček se distancujeme.


Proč nejsou v katalogu "inverzní CWG"? (aneb Nikdy neříkej nikdy :)

2017 - Celoinverzní CWG si vybojovaly své místo na slunci, tímto je prohlašuji za korektní CWG. Ruším tak jejich vyhnanství v sekci chybových, ono to to v praxi stejně nefungovalo. Škoda, že jsem k tomuto rozhodnutí nedospěl hned v roce 2015, ale lépe pozdě, než nikdy. Specifikace CWG je výjimečně doplněna.
     2015 - Tato kolečka budou nyní zařazována do katalogu, ale sekce chybových CWG. Při nejlepší vůli - tady jde o zásah do šablony. Vypadá to sice zajímavě, ale na první pohled se to dost liší od standardního CWG. Troufám si tvrdit, že jeden z důvodů proč se CWG tolik rozšířily je to, že se jedná o sérii. A sérii musí něco sjednocovat. O to se snažím od začátku katalogu a z toho důvodu nerozšíříme specifikaci o celoinverzní CWG. Co by bylo příště?


Zajímalo by mě, jestli jde vlastními silami přidat fotku k CWG, které ji katalogu nemá. Všimla jsem si totiž, že některá CWG nemají fotku - ale to chápu, protože ne všichni si je nechávají zařazovat do katalogu. Například tohle CWG: cwg.gcm.cz/cwg/598064. Sama ho mám, takže vím, že neodpovídá obvyklé formě.

Já mohu mluvit pouze za oficiální katalog na cwg.geokatalog.cz. Zde mají být všechna CWG a to včetně fotky. Poskytnutí vzorku pro katalog je totiž jednou z podmínek použití vzoru CWG. Data ze základního katalogu pak přebírají všechny další odvozené katalogy. Takže jediná možnost, jak dostat nové či chybějící CWG do katalogů, je zaslat vzorek na kontaktní adresu základního katalogu.
    Příklad uvedený v dotazu však není CWG, a to ani chybové. Podle popisu se zdá, že dokonce nemá ani standardní zadní stranu. Tomu odpovídá poznámka Nezařazené CWG. (Někdo vymyslel hezký termín, že to není CWG ale ODK - obyčejné dřevěné kolečko :) Taková kolečka by se vůbec neměla dávat do souvislosti s CWG, nehledě na to, že jejich majitel v takovém případě použil vzor CWG bez našeho souhlasu :(

na dotazy odpovídá JPAgeo
visits since July 1st, 2014 JPAgeo & Ponik (c) 2014- Contact: jpa@volny.cz