Úvod O CWG Historie Vzor 2015 Kategorie Katalogy Výrobci FAQ
CZ EN DE

Pár slov úvodem...

Už delší dobu jsem přemýšlel o tom, že CWG by si zasloužily nové stránky, kde bych přehledně sepsal všechno to, co pravidelně odpovídám na mailové dotazy od geocacherů i od výrobců. Nyní se konečně podařilo...

Po deseti letech od vzniku CWG také nastal čas na určité změny. Chceme zpřehlednit kategorie v katalogu, kodifikovat různá nepsaná pravidla a změny, které přinesl desetiletý vývoj, a zároveň se přizpůsobit současné situaci v Česku i existenci dalších národních klonů CWG.

Co se nezmění:

  • vzor CWG je i nadále volně k dispozici pro osobní užití každému geocacherovi
  • šablonu CWG není dovoleno upravovat - pozměněné kolečko už není CWG
  • registrovaní výrobci zasílají od každého nového druhu CWG vzorky pro katalog

Co je nového:

  • dochází k úpravě přední strany CWG - text GEOCACHING.CZ se změní na CZ GEOCACHING
  • změní se kategorie v katalogu CWG a pravidla pro zařazování do jednotlivých kategorií
  • budou oficiálně podporovány další národní mutace CWG

Změnou povinného textu na CZ GEOCACHING jsme vyšli vstříc přání části geokomunity, která protestovala proti zdánlivému propojení CWGček se serverem Geocaching.cz. Nutno podotknout, že my s Poníkem jsme to GEOCACHING.CZ na přední straně CWG vždy cítili spíše ve významu "Geocaching v Čechách" než jako webovou adresu, takže upravený text vlastně lépe vystihuje naši původní myšlenku.

Při jednom chceme udělat pořádek také v kategoriích CWG. Ty původní, tak jak postupně vznikaly, nemají jednoznačně definované členění a jejich názvy mohou být pro nezasvěcené lehce matoucí. Ve spolupráci s výrobci i sběrateli jsme proto stanovili nové kategorie spolu s jasnými pravidly pro zařazení CWG do té které kategorie. Možná to některým sběratelům udělá těžkou hlavu, ale věřím, že do budoucna to bude přínosem.

Dnes už je také jasné, že "CWG" se uchytily i v zahraničí. Proto jsou součástí vzoru 2015 i návrhy pro další národní mutace CWG. Uvidíme, zda to k něčemu bude. Výsadní postavení mezi zahraničními klony budou mít i nadále slovenská SWG, která byla navržena společně s CWG.

JPAgeo a Poník, 1.10.2014

Udělaly vám CWG radost? A chcete to poslat dál?

Pokud máte zájem, můžete kdykoli přispět libovolnou částkou na CWG-konto: 2323269011/3030

Nashromážděné prostředky každý rok před vánocemi převedeme na vybraný dobročinný projekt a účetnictví zveřejníme. Z navržených projektů budete moci zvolit prostřednictvím ankety.

návštěv od 1.10.2014 JPAgeo & Ponik (c) 2014- Kontakt: jpa@volny.cz