Úvod O CWG Historie Vzor 2015 Kategorie Katalogy Výrobci FAQ
CZ EN DE

Katalog CWG napomáhá udržet jednotnost série a zvyšuje sběratelskou atraktivitu CWG

Naší snahou je zařadit do katalogu co možná nejvíce CWG. Proto reagujeme na požadavky geokešerů a specifikaci CWG jsme postupem doby rozšířili až do dnešní podoby. V protikladu k tomu je však snaha o udržení jednotnosti série CWG. Proto nikdy nezahrneme do standardu, všechny vaše nápady - to už by pak nebyl standard, že. Poník vždycky říká: "Nelíbí se vám CWG - vymyslete si něco jiného a nesnažte se předělávat CWG." Věříme, že většina z vás to chápe a děkujeme vám za to.

Základní katalog CWG je v současné době vedený při firmě GeoGadget. Tento katalog je zdrojem dat pro všechny další oficiální katalogy a kolekce CWG, které jsou uvedeny dále.
Aktuální obsah základního katalogu ve formátu xml je k dispozici zde: cwg.geog.cz

Odkazy na katalogy

Pokud máte doma nové CWG od registrovaného výrobce a ono ještě není v katalogu, mějte prosím trpělivost a vydržte. Proces zpracování není úplně jednoduchý - výrobce zasílá vzorky v dávkách, kolečka se musí nafotit, roztřídit, přiřadit profilům... zkrátka, může to trvat i více než 2 měsíce. Ano, je to relativně dlouho, ale buďme rádi že tu práci někdo dělá. Věřte mi, že kdo si to nezkusil, jen těžko si může představit, jak je to náročné.
  Pokud však přecejen budete mít pocit, že už je něco špatně, obraťte se na správce příslušného katalogu. Nové CWG se samozřejmě musí nejprve objevit v základním katalogu, odkud jsou pak aktualizovány ty ostatní. Také se občas stane, že některé kolečko zapomene poslat už výrobce.

Správcům katalogu můžete pomoci tím, že při objednávce CWG budete svědomitě uvádět svůj nick na gc.com a odkaz na váš profil, popřípadě na listing, ke kterému se CWG vztahuje. Právě zjišťování těchto údajů zabere při zařazování CWG do katalogu nejvíce času.

Řešení nestandardních situací při zařazování

Název osobního CWG obsahuje dva nicky
- CWG je v katalogu přiřazeno nicku, který je v názvu jako první
Změna nicku geocachera nebo týmu na gc.com
zde záleží na charakteru změny
- nevýznamnou změnu nicku (typicky úprava diakritiky nebo připojení dalšího textu) katalog nezohledňuje, CWG je zařazeno jako další verze
- při zásadním přejmenování je CWG s novým jménem uvedeno pod novým pořadovým číslem, byť je přiřazeno stejnému profilu
Málo patrná nezáměrná změna obrázku
vzniká typicky při přidělávce u jiného výrobce, zanedbat je možno malou změnu velikosti či pozice obrázku a malé rozdíly v tloušťce čar
- pokud je CWG jinak beze změny, nevzniká nová verze
Ve všech sporných případech je rozhodující názor správce základního katalogu.
návštěv od 1.10.2014 JPAgeo & Ponik (c) 2014 Kontakt: jpa@volny.cz